KOLAGEN INVENTIA

Co je to kolagen

Kolagen tvoří 30% hmotnosti bílkovin člověka, 10%, celkové hmotnosti člověka a až 70% kůže! Je zodpovědný za pružnost, pevnost a hydrataci kůže i dalších tkání a orgánů. Následkem stárnutí nastává deficit kolagenu, což je např. příčinou tvorby vrásek. A naopak. Úbytek kolagenu má za následek ztrátu pružnosti tkání a výsledkem je stárnutí organismu. Nepřáteli našeho kolagenu jsou též: STRES, NEMOCI, OPALOVÁNÍ.

Kolagen je hlavní protein pojivové tkáně. Má velmi vysokou pevnost v tahu a je hlavní složkou šlach. Je zodpovědný za pevnost a sílu kůže, kvalitu vlasů a nehtů. Kolagen rovněž vyplňuje rohovku oka, kde se vyskytuje v krystalické formě. Kolagen máme ve vnitřních orgánech, cévách a kloubech i kostech.

Živý kolagen je přírodní terciální kolagen, který reprezentuje jeden z největších vynálezů světové biochemie a biotechnologie. Na rozdíl od běžných kosmetických přípravků, které někdy dokáží odstraňovat následky stárnutí kůže, kolagen útočí již na jeho příčiny. Přírodní kolagen si totiž zachovává, dokonce i po uložení v nádobě ze skla, strukturu trojité šroubovice - helisy, která je typická pouze pro bílkoviny živých organismů.